اینستامین (Instamine) چیست؟

وقتی مقدار کمی از توکن های ارز رمزنگاری شده به یک باره به وجود می آیند ، اینستامین (Instamine) اتفاق می افتد. این در تضاد با انتشار برنامهریزی شده اکثر ارزهای رمزپایه بر اساس یک پروتکل اجماع مانند اثبات کار (PoS) است.

بررسی موثر باعث می شود تولید کوین برای ارز رمزنگاری شده در یک زمان خاص بیش از حد آسان باشد ، که اغلب منجر به توزیع ناعادلانه یا ناهموار کوین در بین توسعه دهندگان یا بنیانگذاران یک پروژه می شود. به طور معمول ، ارز رمزنگاری شده ای که دوره نامطلوبی را سپری می کند ، قسمت عمده ای از کوین های خود را در اوایل وقت که احتمال سرمایه گذاران زیاد است ، ارائه می دهد.  یک instamine را می توان با premining مقایسه کرد.

نکات کلیدی

زمانی که “کوین” های ارز رمزپایه به جای یک فرآیند منظم “استخراج” ایجاد می شوند ، اینستامین اتفاق می افتد.

دش مشهورترین نمونه یک اینستامین است ، اما بعداً از این اشتباه اولیه بهبود یافت.

درک Instamines

اینستامین ممکن است ناخواسته یا به عمد انجام شود. برخی از ارزهای رمزنگاری شده بلافاصله پس از راه اندازی عرضه زیادی را تجربه کردند. این اتفاق می تواند به دلیل الگوریتم های استخراج ناقص باشد که نتوانند به درستی سطح دشواری مرتبط با تولید کوین های جدید را تنظیم کنند.

یک سیستم ممکن است به دلیل عواقب ناخواسته عملکردهای جدید رخ دهد. ارزهای رمزپایه جدید تقریباً همیشه به دنبال ارائه یک یا چند ویژگی خاص هستند که مورد توجه کاربران یا سرمایه گذاران بالقوه قرار گیرد. این ویژگی ها دامنه وسیعی را از عناصر ساختاری گرفته تا پیشنهادات جالب و جذاب با همه چیز در این میان اجرا می کنند. گاهی اوقات ، در نهایت استخراج ارز رمزنگاری شده را بسیار آسان می کنند.

همچنین می تواند به دلیل کدگذاری ناموزون از سوی یک یا چند توسعه دهنده ، بررسی انجام شود. برخی از ارزهای رمزنگاری شده حتی با ایده ساختن دوره ای فوری برای راه اندازی ارز هم بازی بوده اند. چنین سیستمی ممکن است انگیزه ای برای سرمایه گذارانا اولیه باشد.

Instamining vs Premining

 اینستامین با واژه premining جایگزین می شود ، گرچه اینها تا حدودی مفاهیم مختلفی هستند.

کوین های نصب شده به دلیل عناصر عمدی یا تصادفی برنامه نویسی خود ، اندکی پس از راه اندازی به راحتی استخراج می شوند. از طرف دیگر ، کوین های برتر قبل از اینکه خود راه اندازی انجام شود ، تولید شده اند.

بیشتر ارزهای رمزنگاری شده تا حدی کنترل شده معین می شوند ، معمولاً توسط توسعه دهندگانی که به درستی می خواهند سهمی از عرضه کوین را هنگام راه اندازی حفظ کنند. با این حال ، حق بیمه نیز می تواند تحت شرایط دیگر انجام شود. به عنوان مثال ، ممکن است یک صرافی از یک ارز رمزپایه جدید بخواهد که در ازای جایگاهی در لیست جفت های ارزی پیشنهادی خود ، کوین های اولیه را تهیه کند.

چگونه یک سرمایه گذار می تواند تعیین کند که ارز رمزنگاری شده خاصی از قبل آماده شده یا نصب شده است؟ متأسفانه ارزیابی وضعیت در زمان پرتاب می تواند چالش برانگیز باشد. دیوانگی که در مورد پرتاب های بسیار مورد انتظار اتفاق می افتد ، این زمان را به ویژه برای افرادی که قصد استفاده از خطاهای موجود در پروتکل های استخراج را دارند ، فرصتی مناسب می کند.

به طور معمول تنها پس از واقعیت ، وقتی کوین تلاش می کند تا در درازمدت خود را تثبیت کند ، تجسم پذیری آشکار می شود. کوین هایی که فروش گسترده توکن را تجربه می کنند و بلافاصله پس از آن قیمت آنها کاهش می یابد ، ممکن است تحت کنترل فعالیت باشند. در بسیاری از موارد دیگر ، ممکن است برای یک سرمایه گذار غیرممکن باشد که تشخیص دهد که آیا نصب از عواملی در سلامت کلی ارزرمزنگاری شده جدید است یا خیر.

انتقاد از Instamining

چندین مسئله بالقوه در زمینه تجدید نظر وجود دارد. نخست ، سرمایه گذاران و تحلیل گران از آن به عنوان زمینه ای برای فعالیت های متقلبانه یا اقدامات ناعادلانه تجاری یاد می کنند. فرض کنید یک گروه خاص می تواند قسمت زیادی از توکن ها را نسبت به زمان ،انرژی و سایر منابع اختصاص داده شده برای روش استخراج ، تأمین کند. سپس ، این گروه می تواند به نوبه خود چرخانده و آن توکن ها را برای سود ناعادلانه بفروشد.

فرض کنید نصب سریع مدت کوتاهی پس از عرضه اولیه کوین (ICO) اتفاق می افتد. در این صورت ، این دارنده بزرگ می تواند مقدار قابل توجهی توکن را با قیمت بالا در میان تقاضای زیاد تخلیه کند. این می تواند بر سلامت کل بازار ارز رمزپایه تأثیر منفی بگذارد.

در موارد دیگر ، ذینفعان این سیستم ممکن است مقادیر زیادی از این کوین ها را برای مدت طولانی نگه دارند. آنها می توانند تا زمان بالاترین قیمت برای فروش کوین ها صبر کنند. پس از چنین فروش گسترده ای ، غیرمعمول نیست که قیمت کوین به شدت سقوط می کند ،حتی احتمالاً سقوط آن ارز رمزنگاری شده را به همراه دارد.

About دکتر حشمدار

پرفسور حشمدار دارای دانشنامه دکترای سازه در زمینه طراحی سازه های سه بعدی و دانشنامه دکترای کامپیوتر در زمینه الگوهای ژنتیکی ، مولف ده ها کتاب و مدال طلای بهترین پژوهشگر جهان در زمینه سازه در سال 2011 می باشد. Computers and Structures, Inc. CALL: +13473940002 Dr. Hashamdar

Check Also

Bitcoin investment giant Grayscale debuts ETF in Europe

Crypto investment giant Grayscale is expanding operations by launching a new crypto-linked exchange-traded fund (ETF) …