بورسیه تحصیلی و کمک هزینه تحصیلی پزشکی ایتالیا

ایتالیا دارای موارد زیادی برای اغوا کردن گردشگران و دانشجویان بین المللی برای ورود به این کشور می باشد. برخی از این موارد عبارتند از یک چشم انداز متنوع؛ میراث فرهنگی و تاریخی فراوان، مکان های نمادین و تاریخی از جمله کولوسئوم رم و برج کج پیزا؛ غذاهای غیر قابل مقایسه با دیگر کشور های می باشد. این کشور دارای تاریخ قابل توجهی از اختراعات و اکتشافات … می باشد، دانشگاههای ایتالیا جزو قدیمی ترین و معتبر ترین دانشگاه های اروپا می باشند. این مقاله به بررسی شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایتالیا می پردازد.

امروزه برای مهاجرت به ایتالیا روش های گوناگونی وجود دارد، روش هایی نظیر اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری و اخذ اقامت از طریق کار اما در بین آنها روش مهاجرت تحصیلی و اخذ اقامت از طریق پزشکی و دندانپزشکی ایتالیا جزو بهترین روش های مهاجرتی می باشد. در تمام این روش های مهاجرتی شخص می تواند نهایت برای اخذ تابعیت و شهروندی ایتالیا خود اقدام نماید.

شرایط اعزام دانشجو و تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایتالیا

ایتالیا همیشه مرکز فرهنگ و آموزش در اروپا بوده است. با توجه به موسسات آکادمی های متعدد و معتبر در سراسر کشور ایتالیا علاقه مندان زیادی برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایتالیا وجود دارد. امروز چهار دانشگاه در ایتالیا برنامه های زبان انگلیسی در رشته های پزشکی و دندانپزشکی برای دانشجویان بین المللی ارائه می کند: دانشگاه ساپینزا در رم، دانشگاه پاویا، دانشگاه پادووا و دانشگاه تور ورگیت در رم برخی از دانشگاه های تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایتالیا دارای رتبه جهانی می باشند.

نه تنها تحصیل در ایتالیا یک فرصت عالی برای یادگیری می باشد، بلکه فرصتی برای تجربه زندگی پر جنب و جوش ایتالیایی می باشد. این کشور دارای فرهنگ بسیار غنی می باشد.

همانطور که گفته شد روش های زیادی برای مهاجرت به ایتالیا وجود دارد، روش هایی نظیر ویزای کار و سرمایه گذاری و … اما بسیاری افراد جهت مهاجرت به ایتالیا معمولا از طریق تحصیل اقدام می کنند، که پس از اخذ اقامت تحصیلی و اخذ پذیرش تحصیلی نسبت به اخذ تابعیت یا شهروندی میتوانند اقدام کنند. شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های ایتالیا بستگی به دانشگاه انتخابی شما در این کشور دارد. معمولا اخذ پذیرش در دانشگاه های خصوصی راحت تر از دانشگاه های دولتی است، اما حتما دقت فرمایید دانشگاه انتخابی مورد تایید وزارت علوم باشد. شهریه دانشگاه های خصوصی ایتالیا معمولا بالا می باشد. ممکن است در یک رشته خاص اما در دانشگاه های مختلف دروس دانشگاه های ایتالیا با یکدیگر متفاوت باشند. مدرسه و مدارس نیز برای دانش آموزانی که سنین آنها کمتر از 18 سال یا سن دانشگاه می باشد موجود است.

 

تحصیل دندانپزشکی در ایتالیا

تحصیل دندانپزشکی در ایتالیا توسط موسسات تخصصی و بسیار توسعه یافته ارائه میگردد. اکثر این موسسات دارای رنکینگ بالایی در زمینه تحصیل دندانپزشکی می باشند. در این دانشگاه ها دانشجویان دانش نظری لازم و تجربه بالینی برای تبدیل شدن به دندانپزشکان حرفه ای را به دست می آورند.

هدف مشترک تمام برنامه های دانشکده دندانپزشکی در ایتالیا ایجاد فارغ التحصیلانی با مشخصات زیر است:

  • شایستگی در علوم پایه و بیولوژیکی
  •  توانایی مراقبت از دندان در تمام اقشار مردم
  • خدمات خود به استانداردهای اخلاقی و حرفه ای بالا و متعهد به عموم مردم

بسیاری از برنامه های دانشکده دندانپزشکی در ایتالیا در حدود چهار سال به طول می انجامد. برخی از دوره های دانشجویی به احتمال زیاد شامل دروس زیر می باشد:

  •  علوم زیستی: آناتومی انسان، فیزیولوژی، بیوشیمی، میکروبیولوژی، وفارماکولوژی؛ آناتومی دهان، آسیب شناسی دهان، و بافت شناسی دهان و دندان و …. می باشد.
  • علوم بالینی: پیشگیری، تشخیص و درمان همه جنبه های دندانپزشکی بالینی.

دوره های مربوط به عمل دندانپزشکی: کار به طور موثر با بیماران در زمینه های فرهنگی، اخلاقی و حرفه ای، علوم رفتاری، مدیریت عمل، کار با تیم حرفه ای ای دندان پزشکی.

در طول دو سال اول برنامه، دانشجویان علوم زیستی مطالعه در مورد ساختار و عملکرد بدن انسان و بیماری های دهان و دندان را یاد میگیرند. آنها همچنین در دوره های تشخیص دهان و دندان، و روش های درمانی دندان از طریق می پردازند. در بسیاری از دانشکده های دندانپزشکی ایتالیایی، سال اول و دوم دانشجویان به طور خلاصه طریقه ارتباط برقرار کردن با بیمار و مراقبت های اولیه بهداشت دهان و دندان را می آموزند.

در طول این چهار سال مطالعه دانشجو زمان هایی را نیز با نظارت داندانپزشکان خبره به بررسی بیماران میپردازد. و طریقه تعامل با بیمار، تشخیص و درمان بیماری های دهان و دندان و اختلالات آن را می آموزند.

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایتالیا

در بسیاری از دانشکده های پزشکی و دندانپزشکی ایتالیا تدریس به زبان انگلیسی وجود دارد. قیمت های شهریه در این کشور تقریبا مقرون به صرفه است.

دقت کنید قبل از مهاجرت بایستی اطلاعات لازم در رابطه با مبلغ تمکن یا ساپورت مالی سفارت ایتالیا را به دست آورید. و همچنین به علت اینکه یکی از موارد بسیار مهم در امر مهاجرت هزینه می باشد از قبل از هزینه زندگی دانشجویی در ایتالیا مطلع گردید.

اگر شما علاقه مند به تحصیل در رشته پزشکی در خارج از ایالات متحده هستید، ایتالیا محلی عالی مهاجرت تحصیلی می باشد. همچنین در بسیاری از دانشگاه ها تحصیل به زبان انگلیسی نیز وجود دارد.

تحصیل در ایتالیا بدون مدرک زبان در برخی از دانشگاه ها ممکن است ، تحصیل در این کشور به زبان انگلیسی نیز در برخی از دانشگاه ها مقدور است. شرایط تحصیل در ایتالیا در مقطع کارشناسی یا لیسانس مانند دیگر کشور های می باشد اما مسلما تفاوت هایی وجود دارد که قبل از اقدام بایستی از آنها آگاه گردید. زبان تحصیل در این کشور به زبان ایتالیایی و انگلیسی می باشد.

الزامات مورد نیاز برای برنامه های زبان انگلیسی در دانشکده ها ایتالیایی

از جنله الزامات شامل شرکت در یک آزمون استاندارد IMAT (آزمون پذیرش بین المللی پزشکی) می باشد علاوه بر این دارا بودن نمره و مدرک زبان انگلیسی الزامی می باشد. نمره مورد نیاز در این آزمون ها در دانشگاه و دانشکده های مختلف متفاوت می باشد. دانشکده پزشکی بین المللی حداقل نمره حداقل 40.50، دانشگاه پاویا نمره 38.75 و دانشگاه ساپینزا نیاز به نمره  36.50 دارند. این مدارس همچنین نیاز به برخی از پیش نیازها تحصیلی برای دانشجویانی که دوره های کارشناسی را انجام داده اند می باشد. این پیشنیازها عبارتند از ریاضیات، شیمی، فیزیک، زیست شناسی می باشند. اگر شما دارای نمرات بالایی در آزمون بین المللی IMAT  باشید شما واجد شرایط برای برخی از بورس های تحصیلی برای تحصیل در ایتالیا می شوید.

دانشکده های پزشکی و دندانپزشکی ایتالیا به زبان انگلیسی

یکی از دانشکده های پزشکی بزرگ ایتالیایی که منحصرا به زبان انگلیسی تدریس می کند دانشکده پزشکی بین المللی میلان است. شما می توانید به تحصیل پزشکی در ایتالیا به زبان انگلیسی بپردازید.

این دانشگاه دوره شش ساله برای تحصیلات پزشکی را ارائه می کنند. برنامه های تخصص در شاخه های پزشکی و جراحی در سطح جهانی ارائه میگردد. شهریه این دانشگاه پزشکی بزرگ ایتالیایی در دو قسط در طول سال پرداخت می شود. بر اساس شرایط مالی دانشجویان شرایط متفاوت است. بالاترین قیمت پرداخت هر قسط  3245 یورو در هر قسط می باشد، اما بسته به شرایط شما می توانید حتی در اقساط 88 یورویی شهریه خود را پرداخت کنید. همچنین هزینه های دیگری نیز بایستی پرداخت شود، این هزینه ها عبارتند از هزینه ثبت نام 199 یورو و هزینه 75 یورو هزینه های عمومی می باشد.

شهریه هزینه های زندگی و کمک های مالی در ایتالیا

شهریه دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی ایتالیا وابسته به دانشگاه انتخابی شما می باشد. با توجه به دستورالعمل دولتی، هزینه های متوسط ​​بین € 850 و 1000 € ( آمریکا 900-1،060 $) در سال در دانشگاه های دولتی ایتالیا می باشد، در حالی که دانشگاه های خصوصی هزینه ای گران تر دارند. برخی دوره های تخصصی نیز ممکن است هزینه بالاتری نیز حتی داشته باشند. اما برخی از دانشجویان دوره های دکتری کمک هزینه های تحصیلی برای طول دوره های تحصیلی خود دریافت میکنند.

از نظر هزینه های زندگی، هزینه های سالانه € 12،000-18،000 ( US $ 12،740-19،120) در هر سال برای پوشش خوابگاه یا محل اقامت، غذا، حمل و نقل، سرگرمی و هزینه های دیگر برای زندگی در ایتالیا لازم است. دقت کنید این هزینه مربوط به شهر رم ایتالیا می باشد و هزینه زندگی در شهرهای کوچک این کشور کمتر می باشد.

به دانشجویان بین المللی و محلی پس از ارزیابی کمک هزینه های مالی و تحصیلی تعلق می گیرد. البته دانشجویان مورد ارزیابی قرار میگیرند که لیاقت علمی داشته باشند یا از لحاظ نیاز مالی دچار مشکل باشد. این امر در مورد بورس های تحصیلی، وام دانشجویی، خوابگاه، غذا می باشد. همچنین اطلاعات و خدمات مفیدی به دانشجویان از جمله مشاوره، فعالیت های فوق برنامه، ورزش، حمل و نقل و سایر موضوعات عملی فراهم می کند. این خدمات توسط دفتر DSU دانشگاه اداره می شود.

بورسیه تحصیلی و کمک هزینه تحصیلی پزشکی ایتالیا

تمامی دانشجویان بین المللی خدمات کمک هزینه تحصیلی دانشجویان ایتالیایی را دریافت میکنند، بر اساس الزامات شایستگی خود بورس های تحصیلی، وام دانشجویی، کمک مسکن، بلیط وعده غذایی در سالن های ناهار خوری را دریافت میکنند.

بورسیه تحصیلی در دانشگاه های ایتالیا معمولا به افرادی با رزومه های بالا تعلق می گیرد در صورت پذیرش از دانشگاه های ایتالیا  با بورسیه در هر دانشگاهی شرایط تحصیل رایگان پزشکی و دندانپزشکی ایتالیا برای شما امکان پذیر میگردد.

این خدمات توسط خدمات رفاهی هر دانشگاهی اداره می شود. در کنار خدمات مالی سایر خدمات از قبیل مشاوره و فعالیت های فوق برنامه، ورزشی، حمل و نقل و سایر موضوعات عملی نیز فراهم می شود. معمولا بورسیه برای تحصیل در مقاطع بالاتر مانند دکتری PHD و کارشناسی ارشد تعلق می گیرد و شرایط تحصیل در ایتالیا در مقطع دکترا یا PhD و شرایط تحصیل در ایتالیا در مقطع کارشناسی ارشد یا فوق لیسانس را آسان تر می کند. سطح علمی دانشگاه های ایتالیا با یکدیگر متفاوت می باشد حتما قبل از انتخاب دانشگاه مورد نظر خود رتبه این دانشگاه در سال جاری را بیابید.

About دکتر حشمدار

پرفسور حشمدار دارای دانشنامه دکترای سازه در زمینه طراحی سازه های سه بعدی و دانشنامه دکترای کامپیوتر در زمینه الگوهای ژنتیکی ، مولف ده ها کتاب و مدال طلای بهترین پژوهشگر جهان در زمینه سازه در سال 2011 می باشد. Computers and Structures, Inc. CALL: +13473940002 Dr. Hashamdar

Check Also

۱۰۰ عدد بورس تحصیلی برای ادامه تحصیل در دانشگاه بانکوک در سال 2018

این کمک هزینه تحصیلی و برنامه برای تحصیل در رشته کارشناسی را پوشش می دهد.دانشگاه …