توضیحاتی پیرامون Mass Payment

پرداخت انبوه روشی برای پرداخت همزمان چندین گیرنده به صورت آنلاین است. به جای تایپ کردن اطلاعات پرداختی هر گیرنده به طور جداگانه ، کاربران می توانند صفحه گسترده ای حاوی تمام داده های مربوطه را بارگذاری کنند یا از رابط برنامه نویسی برنامه پرداختهای گسترده استفاده کنند. پرداخت های انبوه را می توان به عنوان معاملات یک بار تنظیم کرد یا اگر مبلغ پرداخت همیشه یکسان باشد، همان پرداخت های خودکار تکراری است. از پرداخت های انبوه همچنین می توان به عنوان “پرداخت های گسترده” نام برد.

نکات کلیدی

پرداخت های انبوه به معاملات مربوط به چندین گیرنده ارسال می شود که به طور همزمان توسط یک فرستنده ارسال می شوند و باعث صرفه جویی در وقت و هزینه زیادی در ارسال چندین پرداخت می شوند.

پرداخت های گسترده از طریق سیستم عامل های فن آوری و شرکت های خدمات پرداخت تسهیل می شود.

پرداخت انبوه معمولاً در پرداخت حسابهای پرداختنی ، پرداخت حقوق و دستمزد و پردازش دسته ای وجود دارد.

درک پرداخت انبوه

پرداخت انبوه راه حل سریعتر ، آسان تر و بالقوه مقرون به صرفه تری برای ارسال چک است (اگرچه استفاده از خدمات پرداخت انبوه هزینه ای دارد) و گیرندگان از دریافت سریعتر و با اطمینان بیشتر پول خود قدردانی می کنند که به محافظت و تقویت اعتبار پرداخت کننده کمک می کند  .

گیرندگان به جای انتظار برای دریافت چک از طریق پست ، پیوندی را از طریق ایمیل یا تلفن همراه دریافت می کنند تا هزینه خود را از طریق یک حساب آنلاین ایمن مطالبه کنند. سپس آنها می توانند پول را به حساب بانکی خود منتقل کنند ، آن را از طریق کارت پرداخت دریافت کنند ، در محل وانت نقدی جمع کنند یا از آن برای خریدهای آنلاین استفاده کنند ، بسته به اینکه گزینه ارائه دهنده پرداخت انبوه چه گزینه هایی را ارائه می دهد. خدمات پرداخت انبوه معمولاً از شرکتهای انتقال پول مانند PayPal ارائه می شود.

پرداخت های انبوه در عمل

گزارش های پرداخت به فرستنده های پرداخت انبوه این امکان را می دهد تا از تاریخچه پرداخت کامل خود مطلع شوند و فرستندگان میتوانند به راحتی داده های پرداخت را به صفحه گسترده یا برنامه های حسابداری صادر کنند. پرداختها ممکن است به گیرندگان در کشورهای مختلف و ارزهای مختلف نیز ارسال شود. به این ترتیب ، پرداخت انبوه به مشاغل اجازه می دهد تا از مزایای بالقوه گسترش دامنه مشتریان و فروشندگان خود در سراسر جهان بدون ایجاد حساب، حساب های پرداختنی بهره مند شوند.

شرایطی که پرداخت انبوه می تواند صرفه جویی در وقت زیادی را به همراه داشته باشد ، شامل پرداخت کمیسیون های وابسته ،تخفیفات مشتری ، مشوق های نظرسنجی و مزایای کارکنان ، به ویژه هنگامی که این پرداخت ها به طور مستمر ارسال می شود.

پردازش دسته ای شکل رایج پرداخت انبوه است. این پردازش معاملات در یک گروه یا دسته است. پس از انجام پردازش دسته ای ، هیچ تعاملی با کاربر لازم نیست. این پردازش دسته ای را از پردازش معامله متمایز می کند ، که پردازش معاملات را یک به یک انجام می دهد و نیاز به تعامل کاربر دارد. در حالی که پردازش دسته ای می تواند در هر زمان انجام شود ، به ویژه برای پردازش در پایان چرخه مناسب است ، مانند پردازش گزارش های یک بانک در پایان روز یا تولید حقوق و دستمزد ماهانه یا هر دو هفته.

پرداخت انبوه: معایب و مزایا

پرداختهای انبوه مدل پرداخت را از فرستنده هدایت شده به گیرنده هدایت می کند. به جای فرستنده پرداخت که گزینه های محدودی برای پرداخت ارائه می دهد ، گیرنده می تواند نحوه پرداخت را انتخاب کند و کنترل بیشتری بر روند پرداخت اعمال کند. علاوه بر این ، سازمانهایی که پرداخت را پرداخت می کنند ، می توانند پس انداز کنند ، به ویژه هنگامی که صحبت از پرداخت های بین المللی می شود ، که به طور سنتی هزینه های انتقال ارز قابل توجهی به همراه هزینه های مربوط به اسناد و مدارک مربوط به تجارت با بسیاری ازموسسات مالی در بسیاری از کشورها را متحمل می شود.

پرداخت انبوه همچنین می تواند در زمان فرستندگان صرفه جویی کند زیرا گیرندگان می توانند اطلاعات شخصی خود را به جای ارسالکننده به فروشنده پرداخت انبوه ارائه دهند. منابعی که آزاد می شوند مانند زمان و پول می توانند به فعالیت های اصلی تجاری هدایت شوند یا برای کاهش هزینه ها آزاد شوند.

فرستندگان باید مطمئن شوند که فروشنده پرداخت انبوه آنها از اقدامات امنیتی قوی برای محافظت از سیستم عامل خود در برابر نقض داده ها و سایر تهدیدات امنیتی استفاده می کند.

About دکتر حشمدار

پرفسور حشمدار دارای دانشنامه دکترای سازه در زمینه طراحی سازه های سه بعدی و دانشنامه دکترای کامپیوتر در زمینه الگوهای ژنتیکی ، مولف ده ها کتاب و مدال طلای بهترین پژوهشگر جهان در زمینه سازه در سال 2011 می باشد. Computers and Structures, Inc. CALL: +13473940002 Dr. Hashamdar

Check Also

Bitcoin investment giant Grayscale debuts ETF in Europe

Crypto investment giant Grayscale is expanding operations by launching a new crypto-linked exchange-traded fund (ETF) …