خواص سنگ هالیت

سنگ هالیت از یک کلمه یونانی به معنای نمک دریا گرفته شده است و به عنوان سنگ نمک شناخته می شود.همه ما می دانیم که نمک های معمولی در حد بسیار کم برای بدن لازم هستند اما استفاده از نمک های معدنی مزایای بی شماری برای سلامتی انسان دارد، سنگ نمک هالیت نیز دارای خواص بی شماری است که از آن جمله می توان به ایجاد تعادل روحی و عاطفی آن اشاره کرد. سنگ نمک هالیت همچنین از بین برنده انرژی های منفی و ناخالصی های موجود در محیط می باشد و سبب ایجاد تعادل در احساسات می گردد.
استفاده از لامپ نمک هم تأثیر بسیار زیادی در از بین بردن امواج منفی و امواج الکترومغناطیسی دارد و هم چنین برای درمان بسیاری از بیماری ها نظیر آسم و آلرژی بسیار سودمند است. استفاده از سنگ نمک هالیت به خصوص برای درمان افرادی که از بیماری اختلال عاطفی فصلی رنج می برند، اهمیت بسیار زیادی دارد.

هالیت یک نمک طبیعی است که از اقیانوس ها و دریاچه های نمک به دست می آید. در طول فصول خشک که تبخیر آب دریاچه ها زیاد است، این نمک در اشکال مختلف در سواحل دریاچه ها یافت می شود؛ زیرا تبخیر آب دریاچه ها سبب انباشته شدن توده های نمک هالیت در کنار این دریاچه ها می گردد.
هالیت معمولا به رنگ سفید یافت می شود اما وجود ناخالصی ها در این سنگ موجب تغییر رنگ آن می گردد؛ بنابراین سنگ هالیت به رنگ های صورتی، قرمز، نارنجی، زرد یا خاکستری نیز یافت می شود و این بستگی به مقدار و نوع ناخالصی های موجود در آن دارد.
سنگ نمک هالیت با سنگ های معمولی تفاوت بسیار زیادی دارد و برخلاف نمک هلی ید دار سنگ نمک هالیت دارای دانه های کریستالی بزرگتر است و یک جایگزین سالم برای نمک معمولی به شمار می رود. استفاده از سنگ هالیت به عنوان یک نمک کعدنی دارای فواید بی شماری برای بدن می باشد و دیگر مشکلات سلامتی نظیر فشارخون بالا و یا ایجاد پف در بدن را در پی نخواهد داشت. سنگ هالیت عاری از آلاینده های زیست محیطی و ترکیبات شیمیایی زیان بار است و این سنگ همچنین حاوی عناصر کمیاب و مورد نیاز بدن است که از آن جمله می توان به کلسیم، آهن، روی،پتاسیم، منیزیم و مس اشاره کرد.

About دکتر حشمدار

پرفسور حشمدار دارای دانشنامه دکترای سازه در زمینه طراحی سازه های سه بعدی و دانشنامه دکترای کامپیوتر در زمینه الگوهای ژنتیکی ، مولف ده ها کتاب و مدال طلای بهترین پژوهشگر جهان در زمینه سازه در سال 2011 می باشد. Computers and Structures, Inc. CALL: +13473940002 Dr. Hashamdar

Check Also

طلای آب شده

مسئله بازیافت و استفاده مجدد از طلاهای دست دوم و کارکرده، در تولید طلا، نقره …