دکتر حشمدار: ناتو و بانک جهانی ،طرح تجزیه ایران و کشورهای خاورمیانه را دارند.

دکتر حشمدار: خاورمیانه دارای ثروت بزرگ نفت و گاز می باشد و همانند یک گنجینه عمل می کند. و برای همه کشورهای بزرگ جهان ، وسوسه انگیز هست و دستیابی به این همه ثروت با ایجاد کشورهای ضعیف منطقه ای حاصل می شود. و به همین علت تحولات منطقه ، مسیر هدفمند و بسیار خطرناکی را در پیش گرفته است.

تضعیف دولتهای منطقه مانند سوریه و یمن و عراق ، یورش اروپا و آمریکا به نام ناتو به کشورهای منطقه مانند افغانستان و اختلاف های درونی حکومتهای منطقه مانند اختلافات کردهای عراق  با حکومت مرکزی ، بسیار هدفمند طراحی شده است.

در روزهای اخیر ، شاهذ کودتای به ظاهر نیمه فرجام در ترکیه بودیم، واقعیت اینست که کودتا هدف نبود بلکه سرویسهای امنیتی غربی، با آنالیز درست از شاخصه های قدرت در ترکیه و شخصیت اردوغان ، به هدف خود رسیدند. باورش به ظاهر سخت است اما تحلیل درست از برخوردهای احمقانه اردوغان و دستگاه امنیتی با عوامل کودتا ، پایه های قدرت دولت ترکیه را به شدت ضعیف کرده است . ثبات و امنیت ترکیه به ارتش و مدارس فرهتگی آن بود . بخش عظیمی از سران ارتش بازداشت شدند، آنها چه کسانی بودند؟ همان افرادی هستند که ترکیه را در برابر کردهایی مانند پ.پ.ک که سالها اعلام استقلال و جدایی از ترکیه را می کنند جنگ می کردند.

مخالفان دولت ترکیه مانند گولن با ارتش دو میلیونی خود در مدارس فرهنگی، همیشه از نوع مخالفان نارنجی بودند یعنی بی خطر و  هرگز اقدام مسلحانه نمی کردند اما حالا با گارد تند اردوغان با مخالفان ، آنها را درون دابره قرمز قرار داد یعنی هرلحظه امکان تنشهای فیزیکی و امنیتی وجود دارد و وحدت ملی ترکیه را به خطر انداخته است.

پس دولت مرکزی ترکیه ، بی ثبات تر شده است. دولت ترکیه به جای برخورد هوشمندانه و ریشه یابی علت کودتا، افدام به بازداشت و دشمن سازی نموده است. که این برخورد فقط التیامی موقت است.

رهبران کردهای عراق هم مانند بارزانی و طالبانی ، متاسفانه    هر بار  اعلام خودمختاری می کنند و عملا هم کاملا خودمختار شده اند و تنها هنوز اسم کشور مستقلی تایین نکرده اند . و کاملا چراغ سبز به آنها توسط کشورهای غربی نشان داده شده است. و خود این هم تضعیف کشور عراق و ایران و ترکیه هست.

شاید بعضی از هموطنان کرد بپرسند چه ایرادی دارد که کشور کردستان تشکیل شود؟

اگر نگاهی به تاریخ داشته باشیم تا زمانی  که کشور عثمانی وجود داشت هیچ کشور غربی توان حمله جدی به مسلمانان را نداشت. کشوری بزرگ با ارتشی بزرگ که به تنهایی بر کل اروپا یکه تازی می کرد. اما تبدیل شدن این کشور بزرگ به کشورهای کوچکتر مانند عربستان ، عراق، امارات،اردن و… توان نظامی و جهانی آنهارا عملا صفر کرد و حیاط خلوت کشورهای غربی کرد.

تشکیل حکومت کردستان با حداکثر جمعیت 5 میلیونی و تفکیک آنها از ایران، سوریه، ترکیه و عراف چه سودی دارد؟ تنها منجر به تضعیف هرچه بیشتر منطقه خواهد شد.

واقعیت اینست حکومت خودکامه صدام فروریخت اما فرزند ناخلفی مانند داعش بوجود آمد که بیشتر بلای جان کشورهای مسلمان شده است و تنها شاید چند حمله تروریستی کور در کشورهای غربی داشته باشد که در برابر صدها هزار کشته عراق و سوریه و.. هیچ هست.

کشور افعانستان هنوز با جمعیت 5 هزار نفری طالبان در جنگ است و عملا بخش عظیمی از کشور در اختیار طالبان است.

سوریه عملا در جنگ فرسایشی توان خود را نود درصد از دست داده است و به هرکشوری نگاه کنید دچار جنگ و بحران درونی می باشد.

مصر و لیبی هم که عملا دیگر پس از انقلاب مردمی خود، دیگر ایتقدر مشکلات دارند که توان نفس کشیدن ندارند در لیبی زمان سرهتگ قذافی، ارتش منظم و قانونمندی داشت اما الان حتی دارای شهرداری و استانداری و هیچ قانون مدونی نیست و بصورت عشیره ای اداره می شود و اصلا تنها اسم کشور را دارد و دیگر هیچ.

آنچه در کشور ما  شتابی بیسابقه گرفت و این روزها زخم آن به شکل فاش شدن انواع و اقسام کلاهبرداری ها و دزدی ها و اختلاس ها و غارتگری ها دهان باز می کند به‌ تدریج می رود که بستر شکل گیری خود را هم کنار بگذارد و در ورای اختلاف های سیاسی چپ و راست و اصلاح طلب و اصولگرا قرار گیرد. سودجویی و غارت؛ فرهنگ ملی و سرنوشت یک ملت و یک کشور را در خطر قرار داده است.

متاسفانه این بی عدالتی ها، پایان و نابودی مفهومی است بنام “منافع ملی”.  منافع ملی در پیوند با احساس ملی است. یعنی آحاد مردم با دیدن بی عدالتی های ، انگیزه دفاع ملی خود را ازدست یدهند یا خود دچار روزمرگی و کسب ثروت از هر روشی شوند.

بنظر می رسد دست های معینی در سطح جهان، آگاهانه برنامه نقطه پایان گذاشتن بر وجود ملت و دولت در ایران  وکشورهای منطقه را در چارچوب طرح موزائیکی کردن خاورمیانه به پیش می برند، طرحی که ناتو و بانک جهانی مامور تحقق آن هستند.ملت ایران و کشورهای منطقه بر سر هیچ اندیشه ای، هیچ رویدادی، هیچ شخصیتی نباید با یکدیگر تفاهم داشته باشد. هدف از بین بردن وحدت ملی، غرور ملی، احساس ملی، وابستگی به تاریخ ملی، اندیشه دینی و وجود چیزی به نام همبستگی ملی و منافع ملی است.

با نگاهی به نفشه ذیل، که از اسناد محرمانه فراموسونی لو رفته می باشد خطر بسیار بزرگی را به ما نشان می دهد.

ش

این نقشه نبرنارد لوئیس از اعضای فراماسونی برای تجزیه کشورهای خاورمیانه می باشد. برنارد لوئیس در خانواده‌ای یهودی در شهر استوک نیوئینگتن لندن به دنیا آمد.برنارد لوئیس که در سال 2006 به سن 90 سالگی رسید، اکثر سیاست­‌های دولت بوش در زمینه تغییر خاورمیانه و جنگ جهانی علیه ترور را تغذیه فکری کرده است. لوئیس، از شخصیت‌­های محبوب نومحافظه‌­کار است که در انگلستان متولد شد و در سال 1982 به تابعیت ایالات متحده در آمد. او در سال 2007 جایزه سالیانه ایروینگ کریستول را از مؤسسه امریکن انترپرایز دریافت نمود.لوئیس شخصیتی کاملاً سیاسی است و اگر قرار باشد کسی بازوی فکری سیاست­‌های اخیر آمریکا در خاورمیانه باشد، آن فرد لوئیس خواهد بود.

نکته مهم اینست که باید با آگاهی از انچه که در بالا عنوان شد می توان فهمید که غرب بدنبال تفکیک و تجزیه کشورهای منطقه از جمله ایران است و باید با نگاهی خردمندانه به وقایع اخیر، وحدت ملی خود را حفط کنیم و از منافع ملی خود با هوشیاری و خردورزی و دوری از اختلافات دفاع کنیم.

دکتر حشمدار

 

About دکتر حشمدار

پرفسور حشمدار دارای دانشنامه دکترای سازه در زمینه طراحی سازه های سه بعدی و دانشنامه دکترای کامپیوتر در زمینه الگوهای ژنتیکی ، مولف ده ها کتاب و مدال طلای بهترین پژوهشگر جهان در زمینه سازه در سال 2011 می باشد. Computers and Structures, Inc. CALL: +13473940002 Dr. Hashamdar

Check Also

چه کسی شیشه را تکان داد؟(اندکی تامل)

اگر 100 مورچه سیاه و 100 مورچه قرمز را در یک شیشه بریزید، هیچ اتفاقی …