شیت کوین (Shitcoin) چیست؟

اصطلاح shitcoin به ارز رمزنگاری شده با ارزش کم یا ارز دیجیتالی گفته می شود که هیچ هدف فوری و قابل تشخیصی ندارد.  این کلمه اصطلاحی انزجاری است که غالباً برای توصیف آلت کوین یا ارزهای رمزپایه ای استفاده می شود که پس از محبوبیت بیت کوین تولید شده اند.

ارزش کم شده یک شیت کوین غالباً به دلیل عدم موفقیت سرمایه گذار است ، زیرا با حسن نیت ایجاد نشده است یا قیمت آن بر اساس حدس و گمان بوده است. به همین ترتیب ، این ارزها به عنوان سرمایه گذاری بد در نظر گرفته می شوند.

نکات کلیدی

شیت کوین یک ارز رمزپایه است که ارزش آن کم یا ارز دیجیتال است و هیچ هدف فوری و قابل تشخیصی ندارد.

این اصطلاح اغلب برای توصیف آلت کوین یا ارزهای رمزپایه ای که پس از محبوبیت بیت کوین ایجاد شده اند ، به کار می رود.

نحوه کار Shitcoins

علاقه به ارزهای رمزپایه از زمان معرفی بیت کوین در سال 2009 به میزان قابل توجهی افزایش یافت. موفقیت آنها در کسب و کارهایی جلب شده است که قصد دارند از فناوری بلاکچین برای ایجاد آلتکوین های خود استفاده کنند ، این دارایی های دیجیتالی است که از طراحی اولیه بیت کوین بهره می برند. توسعه دهندگان معمولاً تعداد مشخصاتی را که در نهایت در دسترس هستند اعلام می کنند – عرضه بیت کوین 21 میلیون محدود می شود ، در حالی که منابع اتر 18 میلیون در سال محدود می شود.

تعیین محدودیت عرضه ، کمبود ایجاد می کند ، زیرا سرمایه گذاران می دانند که پس از یک نقطه خاص ، توکن های اضافی ایجاد نمیشود. توکن های بیشتری از لحاظ نظری ارزش دارایی های خود را کاهش می دهند ، به همان روشی که انتشار دارایی جدید ممکن است ارزش یک دارایی را کاهش دهد.

با ثابت شدن عرضه یک آلت کوین ، ارزش آن باید به تقاضا وابسته باشد. اما از آنجا که اکثر ارزهای رمزپایه کاربرد عملی محدودی دارند – خرید و فروش کالاها و خدمات دنیای واقعی با استفاده از ارزهای رمزپایه هنوز اتفاقی معمول نیست – ارزش آنها بر اساس حدس و گمان محض است. بنابراین ، شیت کوین چیزی است که مردم می گویند صرفاً به دلیل وجود آن ارزشمند است.

شناسایی شیت کوین آسان است زیرا از الگوی خاصی پیروی می کند. اگرچه ممکن است در هنگام عرضه کوین علاقه خاصی به آن وجود داشته باشد ، اما قیمت آن نسبتاً پایین است. اما با شروع جهش سرمایه گذاران ، قیمت در مدت زمانی کوتاه به طور تصاعدی افزایش می یابد. این امر به دنبال یک احساس ناخوشایند ناشی از سرمایه گذاران است که کوین های خود را برای استفاده از سودهای کوتاه مدت می اندازند.

بعید به نظر می رسد که توسعه و بازاریابی آلت کوین که روزی شیت کوین تلقی می شود ، به میزان قابل توجهی کند شود در حالی که علاقه به ارزهای رمزپایه همچنان زیاد است. برخی از دولت ها ، به ویژه دولت های کره جنوبی و چین ، علاقه زیادی به متهم کردن عملیات استخراج ارزهای رمزنگاری شده داشته اند ، در حالی که برخی دیگر مانند ژاپن استفاده از ارزهای رمزپایه را در بازارهای گستردهترغیب کرده اند.

ملاحظات خاص

به دلیل بازار ارزهای رمزنگاری شده – که ممکن است سرمایه گذاران برای کشیدن موازات تاریخی با آن دست و پنجه نرم کنند – و از آنجا که ممکن است فناوری اساسی مورد استفاده برای مدیریت بلاکچین ها توسط درصد زیادی از سرمایه گذاران به خوبی درک نشود ،فضای سواستفاده زیادی وجود دارد. تشخیص اینکه ارز رمزپایه مناسب است یا اینکه برای سرمایه گذاران سنگین ایجاد شدهاست ، می تواند مشکل باشد.

ارزیابی اینکه چرا یک آلت کوین با قیمت مشخص ارزیابی می شود ، نیاز به رویکردی متفاوت از تعیین قیمت اوراق بهادار یا ارزهای سنتی دارد. آلت کوین توسط دولت پشتیبانی نمی شود ، به این معنی که سرمایه گذاران نمی توانند رشد تولید ناخالص داخلی (تولید ناخالص داخلی) ، سطح بدهی یا تورم را برای تعیین کم ارزش بودن یا بیش از حد ارزیابی آلت کوین بررسی کنند.

افزودن به سردرگمی این که آیا آلت کوین در واقع ارزشمند است این است که بیشتر اطلاعات مربوط به آلت کوین در اینترنت یافت میشود ، در اینجا می توان تشخیص داد که آیا اطلاعات درست است یا به منظور ایجاد نوسانات بسیار ساده ساخته شده است.

About دکتر حشمدار

پرفسور حشمدار دارای دانشنامه دکترای سازه در زمینه طراحی سازه های سه بعدی و دانشنامه دکترای کامپیوتر در زمینه الگوهای ژنتیکی ، مولف ده ها کتاب و مدال طلای بهترین پژوهشگر جهان در زمینه سازه در سال 2011 می باشد. Computers and Structures, Inc. CALL: +13473940002 Dr. Hashamdar

Check Also

Bitcoin investment giant Grayscale debuts ETF in Europe

Crypto investment giant Grayscale is expanding operations by launching a new crypto-linked exchange-traded fund (ETF) …