معایب پوشش دیواری بلکا

بلکا یک نوع پوشش دیواری است که نسبت به رنگ هایی چون رنگ روغن و رنگ پلاستیک، قدمت زیادی نداشته و به تازگی وارد دنیای پوشش های دیواری چون رنگ و کاغذ دیواری شده است. برخی از منابعی که اقدام به معرفی بلکا میکنند، اون رو پوشش دیواری کاملاً بدون عیب معرفی کرده و در مورد مزایای این پوشش دیواری هم اغراق های زیادی صورت میگیره و درصورتی که کسی از جزییات این پوشش دیواری اطلاعی نداشته باشه، ممکنه اسیر این تبلیغات بشه و انتخاب اشتباهی انجام بده که هزینه ی زیادی براش دربر داشته باشه.

قابلیت شستشوی پایین و حتی غیر قابل شستشو بعضی از افراد معتقدند که بلکاها قابل شستشو هستند و ما معتقدیم این مورد کاملاً اشتباهه! ممکنه بشه به سختی و با کمک شامپو فرش بشه بلکا رو تمیز کرد که البته اون هم دردسر های زیادی داره ولی قابلیت شستشو با آب نداره و برای جاهایی که در تماس با آب قراردارند و یا باید مدام شسته بشن، مناسب نیست. پس خیلی حواستون باشه که اسیر تبلیغات در این مورد نشید. 2. کیفیت متریال پایین بعد از خشک شدن بلکا برروی دیوار، این مسأله کاملاً به چشم میاد و میبینید که کیفیت این متریال نسبت به تعریف هایی که ازش میشه، خیلی پایین تره و ممکنه توی ذوقتون بخوره. 3. قابلیت ترمیم پایین البته نمیشه گفت بلکا رو نمیشه ترمیم کرد. بلکا قابلیت ترمیم داره. ولی بحث ما اینجا بیشتر روی کیفیت این ترمیمه. بلکا دارای کیفیت ترمیم پایینیه.

درصورتی که بخواهید بعد از بلکا از رنگ یا پوشش دیواری دیگری استفاده کنید، دردسر زیادی برای جمع کردن بلکا از روی سطح خواهید داشت. این مورد نیاز به توضیح زیادی نداره و کاملاً مشخصه. شما فکر کنین که روی دیوار بلکا کار کردید. الان بعد از 2 یا 3 سال به دلایل مختلف مثل ایجاد تنوع یا خراب شدن بلکا، میخواهید که برروی دیوار کاغذ دیواری یا رنگ یا پوشش های دیگری کار کنید. برای تراشیدن بلکا از روی دیوار، دردسر زیادی رو باید تحمل کنین و هزینه ی نسبتاً زیادی رو باید پرداخت کنین. درحالیکه این قضیه در مورد سایر پوشش ها و رنگ های دیواری خیلی کمتره.

About دکتر حشمدار

پرفسور حشمدار دارای دانشنامه دکترای سازه در زمینه طراحی سازه های سه بعدی و دانشنامه دکترای کامپیوتر در زمینه الگوهای ژنتیکی ، مولف ده ها کتاب و مدال طلای بهترین پژوهشگر جهان در زمینه سازه در سال 2011 می باشد. Computers and Structures, Inc. CALL: +13473940002 Dr. Hashamdar

Check Also

Experience Human ( Civil Engineering ) – Making cement bricks in a simple way

با استفاده از تکنیهای ساده و صحیح ، عملیلتهای ساختمانی صحیح و اقتصادی اجرا می …