میکرو لات (Micro-Lot) چیست؟

یک میکرو لات 1000 واحد ارز پایه در معاملات فارکس است. ارز پایه اولین ارز در یک جفت یا ارز است که سرمایه گذاران می خرند یا میفروشند. ترید در موقعیت های خرد ، معامله گران را قادر می سازد تا معاملات کوچک را انجام دهند.

معامله گران فارکس همچنین می توانند در مینی لات و لات استاندارد ترید کنند.

نکات کلیدی

یک میکرو لات 1000 واحد ارز پایه در یک جفت ارز است.

یک میکرو لات اجازه می دهد تا موقعیت های کوچکتر و / یا تنظیم دقیق بیشتر اندازه موقعیت ها نسبت به یک مینی یا یک لات استاندارد باشد.

سایر سایزهای لات شامل لات های نانو (100 واحد) ، مینی لات ها (10000 واحد) و لات های استاندارد (100000 واحد) است.

درک Micro-Lot

وقتی یک سرمایه گذار برای یک موقعیت خرد سفارش می دهد ، این بدان معنی است که آنها برای 1000 واحد از ارز خریداری یا فروخته شده سفارش داده اند. به عنوان مثال ، در جفت ارز EUR / USD (یورو در برابر دلار آمریکا) ، یورو ارز پایه است و معامله گر یا 1000 یورو خریداری یا می فروشد.

یک میکرو لات به طور معمول کوچکترین واحد ارزی است که یک معامله گر فارکس می تواند ترید کند و توسط معامله گران تازه کار که قصد شروع معاملات را دارند اما از آنها می خواهند که نزول بالقوه را کاهش دهند ، استفاده می شود. در حالی که نسبتاً نادر است ،برخی از بروکرهای فارکس تعداد زیادی نانو را ارائه می دهند که 100 واحد ارز پایه است.

سرمایه گذاران هنگامی که ترجیح می دهند قطعات کوچک یا استاندارد را معامله نکنند ، از خرد استفاده می کنند. ده میکرو لات برابر با یک مینی لات (10،000 واحد) و 10 مینی لات برابر با یک لات استاندارد است که 100000 واحد ارز پایه است.

اندازه واحد کمتر به معامله گران اجازه می دهد تا ریسک خود را بهتر کنترل کنند. به عنوان مثال ، حرکت یک پیپ در یورو / دلار آمریکا با یک قرعه کشی استاندارد منجر به سود یا زیان 10 دلاری برای معامله گر می شود. اگر معامله گر فقط 500 دلار در حساب خود داشته باشد (به اهرم 200: 1 نیاز دارد) ، 5 پیپ در برابر آنها حرکت می کند – که ممکن است در چند ثانیه اتفاق بیفتد – به این معنی است که آنها 10٪ از حساب خود را از دست می دهند.

با داشتن یک مینی لات (به اهرم 20: 1 نیاز دارید) ، هر حرکت پیپ در یورو / دلار آمریکا منجر به سود یا زیان 1 دلاری می شود.  برای از بین رفتن 10٪ از حساب ، باید 50 پیپ برای این حساب جابجا شود. سرانجام ، با یک میکرو لات (به اهرم 2: 1 نیاز دارد) ، هر پیپ حرکت در یورو / دلار آمریکا 0.10 دلار ارزش دارد. برای اینکه معامله گر 10٪ از حساب خود را در یک معامله از دست بدهد ، باید 500 پیپ علیه آنها جابجا شود.

مثالها نشان می دهد که اندازه واحد کوچکتر لات کاملا برای سوداگران با حسابهای کوچکتر مفید است زیرا امکان انعطاف پذیری بیشتر از نظر معاملات انجام شده را فراهم می کند و همچنین احتمال کاهش اهرم نیرو که خطر از دست دادن پول بیشتر از آنچه که هست را کاهش می دهد. در یک حساب 500 دلاری ، خرید یا فروش یک واحد میکرو 1000 واحدی تقریباً به اهرم 2: 1 نیاز دارد. خرید یک لات استاندارد با یک حساب 500 دلاری تقریباً به معنای اهرم 200: 1 است و یک حرکت پیپ 50 می تواند کل حساب را از بین ببرد. اهرم فارکس در ایالات متحده و در بسیاری از کشورهای جهان 50: 1 است.

خرید و فروش قطعات خرد نیازی به محدود کردن تریدر ندارد. آنها می توانند به همان اندازه که می خواهند کوچک یا بزرگ ترید کنند. آنها می توانند یک میکرو لات معامله کنند یا می توانند 1000 ریز لات معامله کنند که معادل 1.000.000 واحد (10 لات استاندارد) ارز است. میکرو لات امکان شخصی سازی دقیق اندازه های موقعیت ، مانند 125 میکرو لات را فراهم می کند که معادل 12.5 مینی لات است. اگر تریدر فقط می توانست مینی لات را معامله کند ، باید 12 یا 13 مینی لات را انتخاب کند که به اندازه 125 میکرو لات تنظیم نشده است.

About دکتر حشمدار

پرفسور حشمدار دارای دانشنامه دکترای سازه در زمینه طراحی سازه های سه بعدی و دانشنامه دکترای کامپیوتر در زمینه الگوهای ژنتیکی ، مولف ده ها کتاب و مدال طلای بهترین پژوهشگر جهان در زمینه سازه در سال 2011 می باشد. Computers and Structures, Inc. CALL: +13473940002 Dr. Hashamdar

Check Also

Ethereum developers target March 2023 for Shanghai hard fork

According to a discussion at the 151st Ethereum Core Developers Meeting on Dec. 8, core …