ناچا (Nacha) چیست؟

ناچا ناظر سیستم الکترونیکی است که تمام حساب های بانکی ایالات متحده را به هم متصل می کند و حرکت پول در میان آنها را تسهیل می کند. طبق گفته این سازمان ، 55.8 تریلیون دلار از طریق شبکه خودکار پاکسازی اتوماتیک (ACH) در سال 2019 جابجا شده است.

Nacha که قبلاً به عنوان انجمن تصفیه خانه اتوماتیک ملی شناخته می شد ، یک انجمن غیرانتفاعی است که توسط موسسات مالی که از شبکه آن استفاده می کنند تأمین مالی می شود. Nacha و انجمن مالی تعاملی (IFX) در سال 2018 ادغام شدند ، یک انجمن صنعت بین المللی که مشخصات سیستم های داده های مالی را توسعه می دهد.

نکات کلیدی

ناچا یکی از شبکه های اصلی را انجام می دهد که معاملات مالی الکترونیکی بین بانک ها و ارائه دهندگان خدمات پرداخت را انجام میدهد.

این مسئول قوانین و استانداردهایی است که برای جابجایی پول بین حسابهای موجود در انواع مختلف شرکتهای مالی یا پرداخت استفاده می شود.

ناچا یک انجمن غیرانتفاعی است که توسط موسسات مالی ایالات متحده تأمین می شود.

درک‌ ناچا

شبکه ACH میلیاردها معامله الکترونیکی مالی را شامل می شود ، از جمله سپرده مستقیم ، بیانیه تأمین اجتماعی و مزایای دولت ،پرداخت قبض الکترونیکی ، پرداخت شخص به شخص (P2P) و پرداخت از طریق تجارت به تجارت (B2B) .

ناچا از طریق عملکردهای نظارتی خود ، زمینه فعالیت موثر سیستم های پرداخت الکترونیکی را فراهم می کند ، ضمن اینکه برای به روزرسانی فناوری ها و پیاده سازی سیستم های پرداخت جدید کار می کند.

تاریخچه ناچا

ناچا در سال 1974 با ادغام چندین نهاد منطقه ای ایجاد شد. این انجمن در اصل بخشی از انجمن بانکداران آمریکا بود.

این در توسعه و استاندارد سازی نوآوری هایی مانند واریز حقوق و دستمزد مستقیم ، سپرده مزایای الکترونیکی و معاملات کارت اعتباری خودکار نقش اساسی داشته است.

اخیراً ، این کار وظیفه امکان پردازش پرداخت های بیمه درمانی B2B را تحت قانون مراقبت مقرون به صرفه 2010 بر عهده گرفته است. Nacha اکنون استاندارد انتقال وجوه الکترونیکی بهداشت و درمان (EFT) را اجرا می کند ، که از معاملات سازگار با HIPAA بین برنامه های بهداشتی و ارائه دهندگان پشتیبانی می کند که اجازه می دهد اطلاعات با پرداخت هزینه سفر کنند ، روشهای حسابداری برای ارائه دهندگان ساده است.

شبکه ACH

شبکه ACH تمام موسسات مالی ایالات متحده را از طریق یک سیستم پرداخت همه جا متصل می کند که برای انتقال ایمن و کارآمد پول و اطلاعات از یک حساب بانکی به حساب دیگر ساخته شده است.

Nacha قوانین و کدهای شیوه های تجاری را توسعه می دهد و در توسعه برنامه های جدید نقش دارد. این همچنین کنترل های مدیریت کیفیت و ریسک را ایجاد و نظارت می کند.

اگرچه این یک آژانس دولتی نیست ، ناچا با آژانس های مختلف دولتی از جمله فدرال رزرو ، خزانه داری ایالات متحده و مقامات بانکی ایالتی همکاری نزدیک می کند تا از یکپارچگی سیستم های پرداخت الکترونیکی استفاده شده توسط موسسات مالی ایالات متحده استفاده کند.

در سال 2014 ، ناچا اتحاد نوآوری در پرداخت را به عنوان صدای صنعت پرداخت و شبکه ACH تشکیل داد. این اتحاد از صدها‌ شرکت و سازمان در سراسر اکوسیستم پرداخت جهانی تشکیل شده است. این بحث، آموزش و شبکه سازی در مورد موضوعاتی مانند مدرن سازی سیستم پرداخت ، روندها ، استانداردها ، امنیت و نوآوری مداوم ارائه می دهد.

پرداخت سریعتر

در نوامبر 2019 ، ناچا از ابتکاری به نام Faster Payments Playbook رونمایی کرد که هدف آن این است که به مصرف کنندگان اجازه دهد “هر کسی را در هر مکان و در هر زمان با دسترسی سریع به منابع مالی پرداخت کنند.”

ناچا همچنین خدمات در زمینه آموزش و اعتباربخشی را ارائه می دهد. تعامل صنعت با موسسات مالی ، مشاغل و دولت ؛  و منابع وکالت.

Nacha’s API Standardization Group Group (ASIG) از پیشرفت و استفاده از رابط های برنامه نویسی برنامه کاربردی (API) استاندارد در صنعت خدمات مالی ایالات متحده پشتیبانی می کند.

About دکتر حشمدار

پرفسور حشمدار دارای دانشنامه دکترای سازه در زمینه طراحی سازه های سه بعدی و دانشنامه دکترای کامپیوتر در زمینه الگوهای ژنتیکی ، مولف ده ها کتاب و مدال طلای بهترین پژوهشگر جهان در زمینه سازه در سال 2011 می باشد. Computers and Structures, Inc. CALL: +13473940002 Dr. Hashamdar

Check Also

Bitcoin investment giant Grayscale debuts ETF in Europe

Crypto investment giant Grayscale is expanding operations by launching a new crypto-linked exchange-traded fund (ETF) …