نجیب‌ترین بانوی عریان!

حدود هزارسال پیش لیدی گودایوا همسر یکی از بزرگان انگلیس در اعتراض به افزایش بی‌رویه مالیات برای مردم شهر خود هر روز به سراغ همسرش می‌رفت و عاجزانه تقاضا می‌کرد که مالیات‌ها کاهش پیدا کند.

همسر او که سیاست و تصمیم‌های سیاسی خود را بر خواسته‌ی همسر خود ترجیح می‌داد برای همسرش شرطی گذاشت، او گفت: اگر یک روز برهنه سوار اسب شوی و تمام شهر را از سمتی به سمت دیگر بروی مالیات‌ها را کاهش خواهم داد.

گودایوا اسبش را زین کرد، لباس‌هایش را بر زمین ریخت. در شهر گفتند گودایوا در حمایت از مردم، برهنه در میان شهر می‌گردد. تمام مردم مغازه‌ها را بستند و به خانه رفتند. پرده‌ها را کشیدند و با چشمانی اشکبار منتظر شدند این گردش شوم به پایان برسد، به جز یک خیاط به نام پیپینگ تام که به خاطر دید زدن لیدی گودیوا کور شد. سرانجام گودایوا باعث شد مالیات‌ها کاهش یابند.

اکنون مجسمه او در کاونتری است. اسطوره‌ها به تنهایی خلق نمی‌شوند بلکه در بستری از فهم و شعور و حمایت اجتماعی شکل می‌گیرند.

About دکتر حشمدار

پرفسور حشمدار دارای دانشنامه دکترای سازه در زمینه طراحی سازه های سه بعدی و دانشنامه دکترای کامپیوتر در زمینه الگوهای ژنتیکی ، مولف ده ها کتاب و مدال طلای بهترین پژوهشگر جهان در زمینه سازه در سال 2011 می باشد. Computers and Structures, Inc. CALL: +13473940002 Dr. Hashamdar

Check Also

آرامگاه اميركبير در كربلا و در نزدیکی حرم امام حسین (ع)