نکات کلیدی وبلاگنویسی یا وب سایت نویسی

برای اینکه بتوانید وب سایت خود را به یک سایت موفق تبدیل کنید، لازم است که برخی نکات را رعایت کنید. در صورتی که شما هم کاربر وردپرس هستید و از این پلتفرم جهت راه اندازی بلاگ خود استفاده کرده اید، با ما همراه باشید تا با این نکات کاربردی و مهم آشنا شوید.

در مورد چیزی که می دانید بنویسید

این موضوع آنقدر واضح است که نیازی به گفتن نیست، اما باز هم اشاره می کنیم که در مورد چیزی که دوست دارید و در مورد آن اطلاعاتی دارید شروع به نوشتن کنید. زمانی که در مورد چیزی که خودتان به آن علاقه دارید شروع به نوشتن کنید، این موضوع در نوشتار شما مشخص خواهد بود. این کار موجب می شود تا مطالب وبلاگ شما جذاب و خواندنی باشند.
با این حال اگر می خواهید که موضوعات دیگر را هم در سایت خود پوشش دهید، بهتر است که از نویسنده های دیگر استفاده کنید. وردپرس این امکان را دارد که بتوانید نویسنده های دیگری را به سایت اضافه کنید.

تولید محتوای مرتبط

نکته مهم دیگری که باید رعایت شود، تولید محتوای مرتبط با موضوع سایت است. به عنوان مثال همین وب سایت ما وردپرس پنج حوزه فعالیتی مشخصی دارد و کاربران می دانند که در این سایت چه نوع محتوایی وجود دارد، بنابراین اگر بخواهیم در مورد سایر موضوعات غیرمرتبط صرفا به خاطر افزایش بازدید مطالبی را بنویسیم، از عملکرد حرفه ای سایت نیز کاربران کاسته خواهد شد.

محتوای خود را جذاب کنید

زمانی که در مورد محتوایی که خودتان علاقه دارید بنویسید معمولا خود به خود جذاب خواهند بود. کمتر کسی را می توانید پیدا کنید که از محتوایی که حالت خشک و دیکشنری وار دارد خوشش بیاید. در صورتی که می خواهید نوشته های خود را جذاب کنید، بهتر است در این خصوص مطالب آموزشی مشاهده کنید و از نکات مربوط به تولید محتوا استفاده کنید.

استفاده از عنوان مناسب

عنوان سایت وردپرسی

یکی از روش های جذاب کردن نوشته ها استفاده از عنوان های جذاب است. عنوان اولین چیزی است که مخاطب آن را مشاهده می کند، به همین دلیل اگر عنوان نوشته هایتان برای افراد به اندازه کافی جذاب نباشد بر روی آنها کلیک نخواهند کرد. در نوشتن عنوان سعی کنید از عنوانی یکتا که قبل استفاده نشده است استفاده کنید و همچنین عنوان باید کوتاه و البته معرفی کوتاهی از موضوع نوشته باشد.

افزودن به اشتراک گذاری شبکه های اجتماعی

شخصا دوست دارم مطالبم پس از آن همه صرف وقت برای نوشتن در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته شود، شما هم اینطور هستید؟ البته که دوست دارید! یکی از راه های افزایش بازدید سایت حضور فعال در شبکه های اجتماعی است. محتوای خود را به گونه ای تنظیم کنید که توسط بازدید کنندگان در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته شوند. البته مطمئن شوید که دکمه های به اشتراک گذاری را در سایت خود داشته باشید.

وبلاگ خود را ساده نگه دارید

برای اینکه محتوای شما توسط کاربران به طور کامل خوانده شود، چیدمان سایت و رابط کاربری از اهمیت ویژه ای برخوردار است. برای متون سایت از نوشته هایی استفاده کنید که خوانایی مناسبی داشته باشند و موجب اذیت کاربر نشود. همچنین از بنرها و تصاویر چشمک زن که تمرکز بازدید کننده را بهم می‌زند، تا جایی که می توانید استفاده کنید.

قالب بندی محتوا

اگر می خواهید محتوایی بنویسد که بیش از ۲۰۰۰ کلمه در آن استفاه شده است. بهتر است برای افزایش خوانایی از قالب بندی محتوا استفاده کنید. منظور از قالب بندی محتوا یعنی تقسیم کردن نوشته طولانی به چند بخش کوچک. بدین منظور در نوشته خود از هدینگ های H2 , H3 و لیست ها می توانید استفاده کنید؛ کاری که ما در اغلب نوشته های وردپرس پنج انجام می دهیم.

از تصاویر استفاده کنید

یک عکس می تواند معادل هزار کلمه مفهوم را به مخاطب منتقل کند، البته اگر از آن به درستی و بجا استفاده شود. حتی گاهی اوقات انتقال مفهوم بدون استفاده از تصاویر کاری سخت و دشوار می شود. به همین دلیل است که استفاده از تصویر برای انتقال مفهوم و جذب کاربر کاربردی می باشد.

کاربران را تشویق کنید

نظرات وبلاگ وردپرسی

اگر بخواهید بازدید کنندگان سایت را به دنبال کنندگان دائمی سایت خود تبدیل کنید، لازم است که با آنها ارتباطی را ایجاد کنید. بدین منظور می توانید به روش هایی آدرس ایمیل بازدید کنندگان را دریافت کنید و سپس از طریق ارسال ایمیل هایی در قالب خبرنامه نامه سایت ارتباط خود را با افراد حفظ کنید.
یکی دیگر از راه های برقراری ارتباط با کاربران بخش دیدگاه ها است، به شیوه های مختلف افراد را به ارسال دیدگاه در سایت‌تان تشویق کنید. به طور معمول زمانی که فردی در سایتی دیدگاهی ثبت می کند، برای اطلاع از انتشار دیدگاه و پاسخ های بعدی به آن صفحه باز می گردد، با این روش می توانید ترافیک بازگشتی سایت خود را افزایش دهید.

About دکتر حشمدار

پرفسور حشمدار دارای دانشنامه دکترای سازه در زمینه طراحی سازه های سه بعدی و دانشنامه دکترای کامپیوتر در زمینه الگوهای ژنتیکی ، مولف ده ها کتاب و مدال طلای بهترین پژوهشگر جهان در زمینه سازه در سال 2011 می باشد. Computers and Structures, Inc. CALL: +13473940002 Dr. Hashamdar

Check Also

Common Shortcut Keys for Microsoft Windows Keyboards

Windows logo key or CTRL+ESCOpens the Start menuCTRL+ALT+DELETEOpens the Windows Close Program or NT Security …