هانی سواپ چیست؟

استفاده از صرافی هانی سواپ تقریبا مانند استفاده از صرافی یونی سواپ است با این تفاوت که تمامی توکن‌ها باید وارد شبکه xDai شود. استفاده از هانی سواپ سبب می‌شود که کاهش بسیار زیادی در هزینه کارمزدها داشته باشید اما سختی‌های تبدیل توکن‌های مختلف و وارد کردن آن‌ها برروی شبکه xDai را نیز دارد. بنابراین اگر شما از جمله کسانی هستید که تجربه کافی را در این زمینه دارید، استفاده از صرافی هانی سواپ می‌تواند در کاهش هزینه کارمزدهای شما بخصوص در شرایط کنونی که کارمزدهای گس شبکه اتریوم بسیار بالا است، کمک شایانی نماید.

در حقیقت هانی سواپ یک صرافی غیرمتمرکز است که برای کاهش هزینه‌های کارمزد در شبکه اتریوم به وجود آمده است. این پلتفرم توسط شرکت 1Hive که ساختارش به عنوان DAO (سازمان مستقل غیرمتمرکز) است، به وجود آمده است. 1Hive از طریق پلتفرم آراگون در اتریوم سازماندهی می‌شود، و اخیراً ارز بومی خود را با نام Honey در زنجیره xDai راه اندازی کرده است تا بتواند با کارمزد کم و بدون ازدحام زیادی که برروی شبکه اصلی اتریوم است، فعالیت کند.

توکن اصلی این پروتکل honey است و عملکرد اصلی آن به عنوان یک ارز، واسطه‌ای برای مبادلات، ذخیره ارزش و واحد محاسبات است. اما مسلماً، به دلیل اندازه نسبتاً کوچک جامعه 1Hive و نقدینگی کم این صرافی، بهترین گزینه برای هر یک از این موارد در سطح جهانی نیست.

HoneySwap یک فورک از ورژن نخست صرافی Uniswap است که بر روی شبکه xDai کار می‌کند.

دکتر حشمدار

About دکتر حشمدار

پرفسور حشمدار دارای دانشنامه دکترای سازه در زمینه طراحی سازه های سه بعدی و دانشنامه دکترای کامپیوتر در زمینه الگوهای ژنتیکی ، مولف ده ها کتاب و مدال طلای بهترین پژوهشگر جهان در زمینه سازه در سال 2011 می باشد. Computers and Structures, Inc. CALL: +13473940002 Dr. Hashamdar

Check Also

Bitcoin investment giant Grayscale debuts ETF in Europe

Crypto investment giant Grayscale is expanding operations by launching a new crypto-linked exchange-traded fund (ETF) …