چرا بیت کوین زیر 60،000 دلار گیر کرده است؟ محدودیت بازار طلا ممکن است جواب را در خود جای دهد

به نظر می رسد پس از تجمع بیش از 100٪ در سال 2021 ، بیت کوین (BTC) در تلاش است تا سطح 60،000 دلار را به حمایت تبدیل کند. از این گذشته ، این عدد گرد جادویی و سرمایه بازار همراه با آن 1 تریلیون دلار چه ویژگی خاصی دارد؟

محدودیت بازار 11 تریلیون دلاری طلا ممکن است پاسخ این سوال را داشته باشد ، زیرا به نظر می رسد حجم معاملات فعلی بیت کوین و مبلغی که توسط سرمایه گذاران نهادی نگهداری می شود با 10 درصد از تعداد فلزات گرانبها مطابقت دارد.

شاخص های فنی و داده های مشتقات بینش کوتاه مدت جالبی را ارائه می دهند. اما برای تجزیه و تحلیل ارزهای رمزپایه در یک زمینه گسترده تر ، باید بر سرمایه بازار ، فلزات گرانبها و ثروت جهانی تمرکز کرد.

یک معیار ضروری دیگر ، طلا ، فلز گرانبها ، همیشه یک وکالت برای ارز رمزپایه پیشرو بوده است. اگرچه بیت کوین موارد استفاده چندگانه دارد ، ذخیره ارزش همیشه ویژگی برجسته آن بوده است ، در حالی که بحث در مورد ویژگی های مشابه کالا و ارز آن همچنان ادامه دارد.

صرف نظر از این ، وقتی ایالات متحده پایه پولی خود را طی دوازده ماه گذشته با 53 درصد افزایش به میزان حیرت انگیز 5.25 تریلیون دلار رساند ، تعداد سرمایه گذاران نهادی که به دنبال بیت کوین به عنوان پناهگاه امن برای تورم هستند ، سر به فلک کشید.

سرمایه گذاران افسانه ای Ray Dalio و Paul Tudor Jones هر دو ویژگی های منحصر به فرد بیت کوین را با طلا مقایسه کردند و باعث توجه بیشتر شرکت ها ، بیمه ها و توجه مدیران صندوق ها شدند.

متوسط حجم معاملات بیت کوین و دارایی های سرمایه گذاران بزرگ تقریباً با 10٪ از بازارهای طلا مطابقت دارند. اما در حالی که سطح سقف $ 1 تریلیون دلار ممکن است لحظه ای جذاب برای مرحله بعدی تصویب بیت کوین باشد ، BTC ممکن است برای مدتی زیر 60،000 دلار محکم بماند

About دکتر حشمدار

پرفسور حشمدار دارای دانشنامه دکترای سازه در زمینه طراحی سازه های سه بعدی و دانشنامه دکترای کامپیوتر در زمینه الگوهای ژنتیکی ، مولف ده ها کتاب و مدال طلای بهترین پژوهشگر جهان در زمینه سازه در سال 2011 می باشد. Computers and Structures, Inc. CALL: +13473940002 Dr. Hashamdar

Check Also

اندیکاتور مکدی چیست؟

اندیکاتور (indicator) یا شاخص نموداری در واقع توابع ریاضی یا ابزارهایی مکمل برای تحلیل در …