Acorn Collective یک پروژه ارز رمزنگاری شده

Acorn Collective یک پروژه ارز رمزنگاری شده بود که توسط موریتز کورتز و پیتر–آندریاس کورتز در سال 2017 تأسیس شد . این پروژه تا مارس 2019 فعال بود ، زمانی که فعالیت خود را متوقف کرد.  بنیانگذاران قصد داشتند اولین بستر سرمایه گذاری جمعی بلاکچین را ایجاد کنند.

نکات کلیدی

Acorn Collective یک شرکت راه اندازی رمزنگاری مستقر در بریستول ، انگلیس بود که از سال 2017 تا 2019 فعالیت می کرد.

هدف آن کاهش هزینه ها برای شرکت ها و اشخاصی بود که به دنبال سرمایه گذاری گسترده از طریق یک سیستم عامل ارز رمزنگاری شده بودند.

کالکتیو در سال 2018 و اوایل 2019 با بازار گسترده رمزنگاری سقوط کرد و هرگز بهبود نیافت.

درک Acorn Collective

Acorn Collective به عنوان یک پلت فرم غیرمتمرکز طراحی شده است که در آن افراد می توانند از سرمایه گذاران بودجه یا پول جمع کنند. Acorn برای اتصال سرمایه گذاران با کارآفرینانی بود که می خواهند محصول یا خدمات جدیدی راه اندازی کنند. اغلب اوقات ،شرکت های جدید یا شرکت های نوپا به دنبال جذب به بخش خصوصی هستند زیرا آنها معمولاً بیش از حد جدید هستند یا سابقه مالی کمیاب دارند.

در نتیجه ، شرکت های نوپا معمولاً نمی توانند از منابع سنتی مانند بانک ها برای اعتبار یا بودجه تأیید شوند. در ازای کمک های مالی ،Acorn به کسانی که سرمایه گذاری می کردند اجازه داد محصولات و خدمات تخفیف خورده را از شرکت ها دریافت کنند.

Acorn جمعی در سال 2017 یک وایت پیپر منتشر کرد ، که چگونگی عملکرد بستر سرمایه گذاری مبتنی بر بلاکچین را مشخص میکند. همچنین وایت پیپر اهداف پروژه را تشریح کرد که شامل موارد زیر بود:

یک بستر تأمین سرمایه جمعی رایگان ایجاد کرد که تقریباً از هر کشوری در جهان اجازه می دهد تقریباً هر پروژه قانونی لیست شود.

دسترسی به سرمایه برای تأمین بودجه ، به ویژه برای اقتصادهای در حال توسعه و نوظهور را دموکراتیک کرد.

یک مرکز سرمایه گذاری جمعی و یک بازار ثانویه ایجاد کرد که کالاها و خدماتی که در گذشته تأمین بودجه داشتند می توانستند فروخته شوند.

برای تسهیل معاملات درون اکوسیستم ، که برای اتصال سرمایه گذاران ، بنیان گذاران و مصرف کنندگان طراحی شده است ، از طریق پیشنهاد اولیه کوین(ICO) توکن Acorn (OAK) ایجاد کرد.

ICO برای ایجاد بودجه ای استفاده شده است که برای تأمین بودجه اکوسیستم و اجازه سرمایه گذاری رایگان جمع آوری می شود.

ایده پشت Acorn Collective

Acorn Collective یک وب سایت منسوخ شده دارد. با این حال ، در ویدئویی که در 3 نوامبر 2017 منتشر شد – از طریق Youtube به دست آمد – موریتز کورتز ، بنیانگذار ، و مدیر عامل شرکت Acorn Collective ، اهداف آنها را بیان کرد.

آقای کورتز گفت که ایده این سرمایه گذاری از “کمبود بودجه یا مقدار بودجه نامناسب” برای رفتن به بازارهای در حال توسعه الهام گرفته شده است. Kurtz پیشنهاد می کند که بلاکچین راه حلی برای مشکلاتی است که سرمایه گذاری جمعی قرار بود حل کند اما این کار را نکرد:

من فکر می کنم ICO و ارزهای دیجیتال به عنوان یک کل – مفهوم و کاربرد این فناوری – واقعاً یک فرصت عالی برای تغییر مدل و مفهوم سرمایه گذاری جمعی به جایی است که قرار بود باشد.

مدل اصلی Acorn Collective ترویج پروژه های تأمین سرمایه جمعی بدون کارمزد برای دارندگان پروژه های تأمین سرمایه جمعی با استفاده از توکن ERC-20 بود که هزینه معاملات کمتری نسبت به سایر سیستم عامل ها را ارائه می داد و از طریق فعالیت معاملاتی دارندگان توکن تأمین می شد.

Acorn Collective بودجه اولیه را دریافت می کند

برای رسیدن به مقیاس لازم برای اجرای برنامه خود ، مجموعه Acorn در ژوئیه سال 2017 400000 دلار در بودجه سری A جمع آوری كرد. این پول بودجه این شركت را تأمین می كرد تا اینكه در سال 2018 پیش فروش کوین هایی با نام OAK tokens راه اندازی كرد كه 4000،000.5 دلار خالص داشت. حداکثر تعداد توکن موجود – هفت میلیون توکن – با 50٪ تخفیف فروخته شد. پیش فروش از 29 ژانویه تا 19 فوریه 2018 ادامه داشت.

Kurtz با انتشار یک ویدیو در تاریخ 23 فوریه 2018 اعلام کرد Acorn Collective پیش فروش توکن خود را فروخته است. در این ویدئو ، وی به برخی از مشکلات فنی اعتراف کرد اما به نظر می رسید اطمینان دارد که مجموعه با ایمنی در راه رسیدن به ICO است .

این مجموعه قصد داشت ICO عمومی خود را در سال 2019 داشته باشد ، درآمد حاصل از آن برای جلوگیری از شارژ هزینه در سیستم عامل تأمین مالی سرمایه ، پروژه را تأمین می کند. توکن OAK به منظور استفاده در بازار Acorn جهت تسهیل پرداخت کالاها و خدمات طراحی شده است. همچنین ، بودجه های ICO برای ایجاد یک برنامه پرداخت در فروش – یا یک نرم افزار – برای تسهیل پرداخت ها به صورت الکترونیکی استفاده می شد.

برنامه ریزی ICO Acorn Collective

کالکتیو ICO را برای فروش 35 میلیون توکن OAK در نظر گرفت ، با قیمت اصلی فروش ICO 1.40 دلار در هر 1 OAK.  مدیریت برای فروش ICO با حداکثر عرضه حداکثر 90 میلیون OAK برای فروش عمومی 72 میلیون OAK برنامه ریزی کرده بود.

توزیع توکن به شرح زیر اختصاص می یافت: 80٪ برای فروش عمومی ICO ، 16.66٪ به خود شرکت و 3.33٪ به “پاداش و جوایز جامعه“. توکن های OAK فقط اثبات سهام بودند و مجموعه وعده داد كه در اواخر زمان هیچ OAK جدید تولید نخواهد شد.

تا اواسط سال 2018 ، تیم Acorn مکانیزم های تعیین شده برای رشد و پایداری و سایر فناوری های لازم برای ترید را منتشر کرد.  در ویدئویی که در 16 نوامبر 2018 منتشر شد ، اد لوبت ، مدیر عامل Acorn Collective ، اعلام کرد که تیم کشف کرده است که ایجاد یک بستر سرمایه گذاری سرمایه گذاری دشوارتر از ایجاد توکن و سیستم مبادله است.

جمع آوری ICO و Acorn

اگرچه کالکشن در برخی از فیلم های بازاریابی بسیار جالبی سرمایه گذاری کرده بود ، اما پیچیدگی راه اندازی مشاغلی که به وضوح با مکانیک ارزهای رمزپایه مشکلی نداشته باشد ، علاوه بر سقوط بازار ICO ، سرانجام Acorn Collective را نام برد.

در یک قطعه متوسط ​​که در 18 مارس 2019 منتشر شد ، بنیانگذاران (که نام خود را در این مقاله امضا نکردند) به مردم گفتند ، “فروش اصلی خوب پیش نرفت. ما زمان و منابع زیادی را صرف موفقیت در فروش اصلی خود کردیم. متأسفانه ، بازار رمزنگاری خراب شد. “این وقایع منجر به فروپاشی شرکت شد.

بنیانگذاران همچنین کشف کردند که آنها از نظر مالی با یک شرکت ضرر کننده پول ارتباط دارند:

تقریباً بلافاصله ، دو سوم تیم ما مجبور به اخراج شدند و بقیه با کاهش قابل توجه حقوق مواجه شدند. همانطور که وعده داده شده بود ،فقط بر تحویل سیستم عامل متمرکز شد. ما به عنوان بنیانگذاران ، سرمایه بیشتری را برای اطمینان از تحویل سیستم عامل تزریق کردیم.

About دکتر حشمدار

پرفسور حشمدار دارای دانشنامه دکترای سازه در زمینه طراحی سازه های سه بعدی و دانشنامه دکترای کامپیوتر در زمینه الگوهای ژنتیکی ، مولف ده ها کتاب و مدال طلای بهترین پژوهشگر جهان در زمینه سازه در سال 2011 می باشد. Computers and Structures, Inc. CALL: +13473940002 Dr. Hashamdar

Check Also

Bitcoin investment giant Grayscale debuts ETF in Europe

Crypto investment giant Grayscale is expanding operations by launching a new crypto-linked exchange-traded fund (ETF) …