Hard Loan یک وام خارجی است که باید با ارز سخت پرداخت شود

Hard Loan یک وام خارجی است که باید با ارز سخت پرداخت شود ، که واحد پول کشوری است که از ثبات سیاسی برخوردار است و دارای اعتبار اقتصادی است. به عنوان مثال ، کشوری که به عنوان یک کشور در حال توسعه طبقه بندی می شود ، ممکن است از طریق Hard Loan به دلار آمریکا وام بگیرد.

نکات کلیدی

Hard Loan زمانی اتفاق می افتد که وام گیرنده خارجی وامی را با ارز سخت مانند ارز ذخیره مانند دلار آمریکا دریافت کند.

Hard Loanها معمولاً توسط وام گیرندگان در کشورهای در حال توسعه وام می گیرند ، زیرا وام های با ارز با ثبات کمتر می توانند برای وام دهندگان خطرناک باشند.

نوسانات ارزی می تواند به وام گیرندگان در Hard Loanها صدمه بزند ، زیرا ارز کاهش یافته بازپرداخت وام را گران می کند.

Hard Loan چگونه کار می کند؟

Hard Loan نوعی وام بین وام دهنده و وام گیرنده است که در دو شهرستان مختلف اتفاق می افتد و به ارز سخت تبدیل می شود. ارز سخت به یک سیستم پولی یا ارز ذخیره گفته می شود که به عنوان نوعی پرداخت کالا و خدمات در سراسر جهان پذیرفته شده است. این معمولاً از کشوری ناشی می شود که دارای موقعیت اقتصادی و سیاسی قوی است و ممکن است واحد پول وام گیرنده یا وام دهنده نباشد. Hard Loan قابل توجهی خطراتی را که در صورت وام با ارزهای با ثبات کمتر وجود دارد کاهش می دهد.

با این وجود برخی از خطرات وجود دارد. اگر واحد پول وام گیرنده در مقابل ارز سخت به شدت کاهش یابد ، ممکن است در بازپرداخت‌ وام با مشکل روبرو شوند. به عنوان مثال ، اگر یک تولید کننده برزیلی وام سختی به یورو دریافت کند و یورو در مقایسه با واقعی وام 20 درصد تقویت شود ، در واقع نرخ بهره وام را 20 درصد افزایش می دهد.

ملاحظات بازار ارز در مورد Hard Loan

چه چیزی اجازه می دهد ارز به سختی واجد شرایط شود؟ پیش بینی می شود طی مدت زمان کوتاهی نسبتاً پایدار باقی بماند و در بازار ارز که در آن ارزها معامله می شود بسیار لیکوئید باشد. بازار ارز با بزرگترین معاملات تریلیون دلار در روز ، بزرگترین و پرمصرف ترین بازار جهان است. این بازار شامل تمام ارزهای جهان است.

معاملات بازار ارز به صورت نقطه ای یا رو به جلو انجام می شود و از طریق پیشخوان و شبانه روز انجام می شود. هیچ بازار متمرکز برای معاملات بازار ارز وجود ندارد. بزرگترین بازارهای ارز در مراکز عمده مالی مانند لندن ، نیویورک ، سنگاپور ، توکیو ، فرانکفورت ،هنگ کنگ و سیدنی واقع شده اند .

ارز سخت باید ارزش پایداری داشته باشد. ارزش یک ارز بیشتر بر مبانی اقتصادی مانند تولید ناخالص داخلی (GDP) و اشتغال استوار است. قدرت بین المللی دلار آمریکا نشان دهنده تولید ناخالص داخلی آمریکا است که تا پایان سال 2019 با 21.43 تریلیون دلار‌‌ در جهان ایستاد. چین و هند به ترتیب دارای رتبه های دوم و پنجم تولید ناخالص داخلی در جهان هستند ، اما نه یوان چین و نه روپیه هندیک ارز سخت محسوب نمی شوند. این به شما کمک می کند تا چگونگی سیاست های بانک مرکزی و ثبات در پول یک کشور میزان تأمین‌ نیز به نرخ ارز تبدیل می شود. دلار آمریکا ارز ذخیره ارزی جهان در نظر گرفته می شود ، به همین دلیل در 88٪ معاملات تجاری بینالمللی مورد استفاده قرار می گیرد .

نمونه Hard Loan

به عنوان مثال Hard Loan ، توافق نامه وام بین یک شرکت برزیلی و یک بانک آرژانتینی است که در آن بدهی به دلار آمریکا پرداخت میشود ، نوعی وام سخت است زیرا دلار آمریکا ارز سخت و پایدارتر از هر دو است  واقعی برزیل (BRL) یا پزوی آرژانتین (ARP).

دکتر حشمدار

About دکتر حشمدار

پرفسور حشمدار دارای دانشنامه دکترای سازه در زمینه طراحی سازه های سه بعدی و دانشنامه دکترای کامپیوتر در زمینه الگوهای ژنتیکی ، مولف ده ها کتاب و مدال طلای بهترین پژوهشگر جهان در زمینه سازه در سال 2011 می باشد. Computers and Structures, Inc. CALL: +13473940002 Dr. Hashamdar

Check Also

Bitcoin investment giant Grayscale debuts ETF in Europe

Crypto investment giant Grayscale is expanding operations by launching a new crypto-linked exchange-traded fund (ETF) …