PeerCoin چیست؟

9A0DA538 620B 4E73 87A1 B1E8EBC7CBAF - PeerCoin چیست؟

Peercoin یک ارز رمزنگاری جایگزین است که در آگوست 2012 راه اندازی شد و براساس چارچوب بیت کوین است. از Peercoin گاهی اوقات به عنوان کوین نظیر به‌ نظیر و P2P Coin نیز یاد می شود.

نکات کلیدی

Peercoin یکی از اولین آلتکوین ها بود که برای اولین بار در سال 2012 منتشر شد.

در اوج آن ، چهارمین ارز رمزنگاری شده بزرگترین کلاهبرداری بازار پس از Ripple ، Litecoin و Bitcoin بود.

در حال حاضر ، Peercoin هنوز در دست توسعه است ، اگرچه به نظر نمی رسد در ردیف بالای آلتکوین ها باشد.

درک Peercoin

Peercoin توسط توسعه دهندگان نرم افزار Sunny King (نام مستعار) و Scott Nadal ایجاد شده است و اولین ارز دیجیتالی است که از ترکیبی از الگوریتم های اجماع اثبات سهام و اثبات کار استفاده می کند.

اولین الگوریتم اثبات توافق سهام

اکثر آلتکوین ها تمایل دارند نقایص قابل درک در بیت کوین را برطرف کنند. Peercoin اولین کسی بود که موضوع مصرف بالای انرژی بیت کوین را هدف قرار داد و بنیانگذاران آن ایجاد امنیت بیشتر و همچنین بهره وری انرژی بودند.

کوین ها در ابتدا از طریق فرآیند هش اثبات کار معمول مورد استفاده قرار می گیرند ، اما با افزایش دشواری هش با گذشت زمان ، به کاربران الگوریتم اثبات سهام پاداش می دهند.

تولید بلوک اثبات سهام بر اساس کوین های نگهداری شده توسط افراد است. بنابراین ، کسی که 1٪ از ارز را در اختیار دارد با 1٪ از کل بلوک های کوین اثبات سهام پاداش می گیرد. به این کار “ضرب” نیز می گویند.

تولید بلوک از طریق اثبات سهام در مقایسه با تولید هش های ضد کار با سخت افزار به حداقل انرژی نیاز دارد. بنابراین با کاهش پاداش بلوک های اثبات کار ، انتقال به الگوریتم استفاده از قسمت اثبات سهام انجام می شود که برای تولید بلوک به حداقل انرژی نیاز دارد.

این بدان معنی است که با گذشت زمان ، شبکه Peercoin انرژی کمتری مصرف خواهد کرد. علاوه بر این ، سیستم ترکیبی تولید بلوک نیز در نظر گرفته شد تا با دادن قدرت بیشتر به گره ها و کمتر به ماینرها ، به افزایش امنیت کمک کند. استفاده از سیستم اثبات خطر ،از زمان بدست آوردن 51 هزینه حمله را افزایش می دهد  ٪ کل کوین های موجود دشوارتر از به دست آوردن 51٪ کل قدرت استخراج است.

تورم داخلی Peercoin

بنیانگذار سانی کینگ در مصاحبه ای گفته است که بین تورم صفر در ارزش ارز رمزپایه و امنیت آن معامله وجود دارد. برای مثال برای بیت کوین ، ماینرها در نهایت با بیت کوین جدید و کل درآمد آنها پاداش نخواهند گرفت. وابسته به هزینه ها خواهد بود و انگیزه اقتصادی را برای حفظ یکپارچگی شبکه کاهش می دهد.

تکامل در دنیای واقعی Peercoin

Peercoin شروع اولیه ای داشت و در ابتدا به عنوان رقیب بالقوه بیت کوین شناخته می شد. به عنوان مثال ، محدودیت بازار Peercoin در نوامبر سال 2013 به 163 میلیون دلار رسید و فقط چهار سال بعد در اوج حباب رمزنگاری در ژانویه 2018 دوباره به آن سطح رسید.

از ابتدای سال 2021 ، محدودیت بازار Peercoin فقط به 15.8 میلیون دلار رسید و در هیچ لیستی از کوین های برتر نیست که بتوان آن را تماشا کرد یا در آن سرمایه گذاری کرد. با این وجود Peercoin بنیادی فعال دارد و کار همچنان ادامه دارد. توسط انجمن Peercoin انجام شده است.

در پایان سال 2019 ، Peercoin VPool را راه اندازی کرد ، یک ابر نواختر که در شبکه V Systems کار می کند و قصد دارد برای بنیاد Peercoin درآمدزایی کند. همچنین اعلام کرد که قصد دارد نسخه 1.0.0 را در مارس 2021 منتشر کند.

دکتر حشمدار

About دکتر حشمدار

پرفسور حشمدار دارای دانشنامه دکترای سازه در زمینه طراحی سازه های سه بعدی و دانشنامه دکترای کامپیوتر در زمینه الگوهای ژنتیکی ، مولف ده ها کتاب و مدال طلای بهترین پژوهشگر جهان در زمینه سازه در سال 2011 می باشد. Computers and Structures, Inc. CALL: +13473940002 Dr. Hashamdar

Check Also

Bitcoin investment giant Grayscale debuts ETF in Europe

Crypto investment giant Grayscale is expanding operations by launching a new crypto-linked exchange-traded fund (ETF) …