Skimming چیست؟

اسکیمینگ روشی است که سارقان هویت برای گرفتن پرداخت و اطلاعات شخصی از دارنده کارت اعتباری استفاده می کنند. چندین روش می تواند توسط کلاهبرداران برای تهیه اطلاعات کارت مورد استفاده قرار گیرد ، پیشرفته ترین روش شامل دستگاه کوچکی به نام اسکیمر است که اطلاعات ذخیره شده در نوار مغناطیسی کارت یا میکروچیپ را می خواند.

نکات کلیدی

اسکیمینگ عملی غیرقانونی است که توسط سارقان هویت برای گرفتن اطلاعات کارت اعتباری به طور پنهانی از یک دارنده کارت استفاده می شود.

کلاهبرداران غالباً از دستگاهی به نام اسکیمر استفاده می کنند که می تواند در پمپ های گاز یا دستگاه های خودپرداز برای جمع آوری داده های کارت نصب شود.

برخی از ماشین آلات مانند فناوری نقطه فروش عمل می کنند. کارت اکتسابی کشیده می شود و صفحه لمسی به کاربر اجازه می دهد تایک کد امنیتی وارد کند.

به کاربران کارت هشدار داده می شود که هنگام وارد کردن کدهای امنیتی در دستگاه های خودپرداز ، کارتهای خود را همیشه در معرض دید خود قرار دهند و پین پد را بپوشانند.

اسکیمینگ چگونه کار می کند؟

اسکیمینگ می تواند در هر زمان که یک دارنده کارت از کارت پرداخت الکترونیکی در محل استفاده کند ، رخ دهد. کلاهبرداران می توانند از طرق مختلف اطلاعات را بدست آورند ، و فناوری استفاده از آنها پیچیده تر و چالش برانگیزتر می شود.

اسکیمینگ به سارقان هویت اجازه می دهد تا اطلاعاتی را از یک دارنده کارت که می تواند برای انجام معاملات کلاهبردارانه استفاده شود ، بگیرند. برخی از کلاهبرداران ممکن است به سادگی از اطلاعاتی که می توانند به طور کلاهبردارانه استفاده شوند ، کپی یا عکس دیجیتالی بگیرند. سایر فن آوری های پیشرفته تری نیز وجود دارند ، مانند دستگاه هایی که برای استفاده در شرایط مختلف طراحی شدهاند.

در brick-and-mortar locations، یک کلاهبردار می تواند از دستگاه کوچک اسکرین استفاده کند که به آنها امکان می دهد کارت را بکشند و از نوار مغناطیسی آن اطلاعات کسب کنند. برخی از Jitterها ممکن است دارای صفحه لمسی نیز باشند که به سارق اجازه میدهد یک کد امنیتی وارد کند.

سارقان همچنین می توانند دستگاه های پرش را بسازند که می تواند در دستگاه های خودکار فروش (خودپردازها) (ATM) و سایر مکانهای فروش مانند ایستگاه های سوخت استفاده شود. دستگاه های پرش را می توان با استفاده از دوربین بر روی دستگاه خودپرداز نصب کرد و می توان صفحه لمسی روی هم را اضافه کرد تا شماره های شناسایی فردی را ضبط کند.

کاهش اطلاعات کارت سازگار

دارندگان کارت باید مراقب هرگونه وسیله مشکوکی باشند که درگیر پرداخت الکترونیکی هستند. اگر سارق از بیش از یک دستگاه برای انجام یک معامله الکترونیکی استفاده کند ، در بعضی شرایط ، Jitterها به راحتی قابل تشخیص هستند.

دارندگان کارت برای جلوگیری از تهویه کارت خود ، باید کارت خود را حفظ کنند یا آن را همیشه در معرض دید داشته باشند. 

بسیاری از مشاغل ، سیستم های امنیتی تقلب الکترونیکی را در روند پرداخت خود ادغام می کنند ، که می تواند آنها را در برابر انواع رویکردهای جعلی و حملات سایبری محافظت کند. شرکت های کارت پرداخت همچنین در حال گسترش راه حل های خود برای امنیت و جلوگیری از تقلب هستند.

دارندگان کارت می توانند از طریق نمایندگان مشتری یا منابع آنلاین با صادرکنندگان شخصی خود تماس بگیرند تا اطلاعات بیشتری نسبت به هرگونه خدمات یا راه حل های موجود برای افزایش امنیت کارت و کاهش اطلاعات کارت به خطر افتاده کسب کنند.

About دکتر حشمدار

پرفسور حشمدار دارای دانشنامه دکترای سازه در زمینه طراحی سازه های سه بعدی و دانشنامه دکترای کامپیوتر در زمینه الگوهای ژنتیکی ، مولف ده ها کتاب و مدال طلای بهترین پژوهشگر جهان در زمینه سازه در سال 2011 می باشد. Computers and Structures, Inc. CALL: +13473940002 Dr. Hashamdar

Check Also

Bitcoin investment giant Grayscale debuts ETF in Europe

Crypto investment giant Grayscale is expanding operations by launching a new crypto-linked exchange-traded fund (ETF) …